spolek rodičů

Spolek rodičů

Třídy Letohradského programu vznikly díky aktivitě rodičů a rodiče tyto třídy i nadále velmi aktivně podporují a nenahraditelně spoluutvářejí jejich komunitní charakter. Rodiče žáků letohradského programu jsou rovněž členy spolku Waldorfská Iniciativa Praha, z.s., který se stará o dodatečnou materiální, vzdělávací, personální či mentorskou podporu těchto tříd. Každým rokem pak noví členové spolku rekonstruují prostory pro budoucí první třídu, čímž připravují nejen příjemné domácí prostředí pro své děti, ale současně přispívají k celkové proměně budovy v Letohradské ulici na příjemnou a v určitém smyslu také jedinečnou školu. Rekonstrukce je hrazena částečně samotnou ZŠ STROSS a částečně ze sponzorských darů rodičů.

Rodiče se svou prací významně podílejí také na dalších zvelebovacích a komunitních akcích, jako je úklid sklepa, rekonstrukce družiny, šití závěsů, výroba měděných tyčí pro eurytmii, pečení Martinských rohlíčků, pořádání jarmarků, lyžáků, projektových týdnů apod. To vše za účasti mnohdy celých rodin.

Členy spolku Waldorfská Iniciativa Praha nejsou pouze rodiče žáků intuitivních tříd, ale i další spřízněné osoby, jako jsou učitelé a vychovatelé, včetně případných dalších osob zapojených do činnosti spolku. Členové spolku zastupující děti v jednotlivých třídách letohradského programu pak volí mezi sebou zástupce do tzv. Rady delegátů, která plní působnost shromáždění rodičů jako nejvyššího orgánu spolku. Rada delegátů schvaluje finanční plán spolku a kontroluje činnost Výkonného výboru spolku a jeho členů.

Výkonný výbor je řídícím orgánem spolku. Má momentálně 4 členy, kteří jsou voleni Radou delegátů. Jeho současnými členy jsou:

Předseda spolku: Petr Kloboučník

Místopředseda spolku: Tereza Jarkovská

Člen Výkonného výboru:      Klára Švagrová, Martina Borovková

příspěvky do spolku 2023/24

zveřejněno 5. 11. 2023

Členové spolku na základě závazku vyplývajícího ze vstupu dítěte do školy všichni stejným dílem podporují školu duchovně, svým časem a energií, ale hlavně finančně - formou pravidelných příspěvků do spolku rodičů.

PLATBY

Pokyny pro platbu členského příspěvku do spolku rodičů pro letošní školní rok jsou uvedeny v emailu "Členské příspěvky do spolku rodičů, 2023/24" ze dne 18. 9. 2023. Příspěvek na žáka je třeba uhradit vždy pod variabilním symbolem (odkaz na tabulku viz email).

Číslo účtu: 2700468180 / 2010

MIMOŘÁDNÁ SITUACE

Každému z členů, se může stát, že z nějakého důvodu není dočasně schopen plnit své závazky. Pro fungování naší komunity jsou stavebními kameny vzájemná důvěra, oboustranná aktivní komunikace a spolupráce. A díky tomu jsme připraveni využít síly naší komunity a krátkodobě podpořit členy čelící mimořádným událostem.

V případě, že takováto situace u některého z členů spolku nastane, má člen možnost neodkladně kontaktovat výbor spolku emailem na adresu vyborspolku@googlegroups.com. Vyplněná žádost, kterou obdrží člen obratem, je podkladem pro společné hledání řešení (mimořádné situace jsou posuzovány na základě dokumentů MHMP a MČP7 platných pro školní rok 2022/23, ve formě žádosti schváleno usnesením Rady delegátů spolku rodičů dne 15.5. 2023).